Kui järvest voolab välja jõgi või oja, siis kustmaalt lõpeb järv ja algab vooluveekogu? Hästi lihtne on siis, kui ongi konkreetne kallas ja vooluveekogu algus on selgelt ja üheselt tuvastatav. Kui aga järve ja vooluveekogu liitumiskohas asub mõõdukas sopistus (oja mõistes laiend), siis kas see on veel järve osa või on tegemist juba oja algusega? Küsimus puudutab vähipüüki – järvel on lubade arv piiratud, ojal mitte – kuhu millise loaga tohib mõrdasid püügile panna? Kas nimetatud sopistuses või laiendis püüdmiseks tuleb osta luba ojale või järvele?
Kui kaua on veel kavas pikendada Pärnu jõestikus kehtivat meriforellide püügi keeldu?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
2025. aastal jäävad harraspüüdjate püügivõimalused üldjoones samaks. Plaanis on aga mõned püügikitsendused ja muudatused püügikorralduses. Olulisemate muudatustena tõstetakse harrastuskaluri kalastuskaardi tasu ning keelatakse trollimine kohapüügil Pärnu lahes.
Kalapüük on üks populaarsemaid vabaaja veetmise viise Eestis. Lisaks erinevatele uuringutele näitavad seda ka riigi poolt kogutavad andmed harrastuspüügiõiguste ning erinevate kalastuskaartide ostmise kohta.
Kalapüügi- ja jahiõiguste eest tasumise ning aruannete esitamise portaal kalaluba.ee on üheksa kuud aktiivses kasutuses olnud. Kolmes keeles tegutsevas keskkonnas on kala- ja jahimehed taotlenud kokku üle 100 000 loa.
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.