Nagu Venemaal seostub samovar Tuulaga, nii assotseerub Ameerikas silikoonist ussvõdik offset-konksu otsas ja libiseva raskusega kohemaid Texasega. Ühe versiooni kohaselt kasutati allpool kirjeldatavat rakendust esmakordselt Uatshita järvel ja nii edukalt, et juba mõne aasta pärast tunti seda kaugel väljaspool osariiki. Praeguseks kuulub Texase rakendus koos Carolinaga USA-s ahvenapüügi raudvara hulka ning on sealt viimaste kümnenditega levinud ka mujale maailma.
Milles seisneb Carolina ja Texase rakenduse põhiline erinevus? Kui hästi üldiselt väljenduda, siis Carolina rakendusega on võimalik kasutada väga erinevaid võdikuid (kalajigisid, sirpsabasid, nümfe, vähiimitatsioone jne) ja neile vastavaid püügitehnikaid, klassikaline Texase rakendus on aga mõeldud kitsamalt ussikujuliste võdikute (ussid, kaanid, sajajalgsed jmt) ujutamiseks. Need on söödad, mis vajavad aeglasemat ja hõljuvamat mängu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Raskustamata võdikurakendus on ilmselt kõige lihtsam rakendusskeem, mis spinningule välja mõeldud, ent teatud oludes võib see osutuda uskumatult tõhusaks.
Kalapüük ketasundadega võib heal päeval olla nagu kooli spordipäev – kui unnakettad üksteise järel ümber pöörduvad, on sebimist ja aerutamist nii et nahk seljas märg.
See esmakordselt väidetavalt Jaapanis kasutusele võetud rakendus võib teatud tingimustes osutuda äärmiselt efektiivseks.
Põhja peale püsti seisma jääv silikoonpeibutis võib meelitada ahvena end suhu napsama.
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.