• 14.05.25, 07:00

Rakenda oma ketasunnad õigesti!

Kalapüük ketasundadega võib heal päeval olla nagu kooli spordipäev – kui unnakettad üksteise järel ümber pöörduvad, on sebimist ja aerutamist nii et nahk seljas märg.
Rakenda oma ketasunnad õigesti!
  • Foto: Fishidy
Ketasunna olulisima osa – ketta – läbimõõt on 12–15 cm ning paksus sõltuvalt materjalist 2–3 cm. Ketta külgedel pealmises servas on kaks sisselõiget nööri või monofiili fikseerimiseks. Ketta keskel paikneb auk 15–18 cm pikkuse antenni jaoks. Mida pikem on kettast ülespoole ulatuv antenniosa, seda väiksem jõud keerab ketasunna kummuli. Seda kasutatakse ära unna n-ö tundlikkuse seadistamiseks (väiksem söödakala, pikem antenn ja vastupidi). Antenn lõpeb sälgu või soonega liini fikseerimiseks; pärast võttu peab liin sellest kergesti vabanema.

Seotud lood

Lood
  • 07.05.25, 07:00
Raskustamata võdikurakendust kasuta madalas vees või taimede vahel
Raskustamata võdikurakendus on ilmselt kõige lihtsam rakendusskeem, mis spinningule välja mõeldud, ent teatud oludes võib see osutuda uskumatult tõhusaks.
Lood
  • 30.04.25, 07:00
Kevadel kasuta turvapüügiks mullujukiga rakendust
Turb on põnev, ent ettevaatlik püügikala ning suuremate isendite tabamine tavalise tonka või käsiõngega ei ole üldjuhul kuigi lihtne. Siiski on aastas üks periood, mil ka suured turvad on üsna lihtsa vaevaga püütavad. See aeg on mais, siis kasutatakse turvapüügiks spetsiaalset ilma tinata ujukirakendust. Tegemist on ühe lihtsama rakendusskeemiga, millega on üldse võimalik kala püüda, samal ajal on see kevadisel ajal ülimalt efektiivne.
Lood
  • 07.04.25, 15:00
Tonkarakendus + libisev ujuk = Emajõe punniõng
Vaatame, kuidas käib kokku Emajõe punniõnge rakendus ja mismoodi sellega püütakse.
Lood
  • 26.03.25, 07:00
Lihtne nipp: lisaraskusega putukarakendus jõeforellipüügiks
Kui mõnikord tundub, et jõeforell võtab lendõngestriimerit paremini kui lanti, siis siin on sulle üks rakendus, mille abil on võimalik striimerit heita ka spinninguga.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele