• 03.03.25, 15:00

Püüa ja vabasta kalastusviis muudab kalade käitumist pikaks ajaks

On hästi teada, et mingites oludes võib sportlik kalapüük osutuda kalavarudele sama ohtlikuks kui kutseline püük – olgu siis juhtudel, kui mingi piirkond osutub kalameeste seas eriti populaarseks või on mõni eriti atraktiivne liik püüdjate kõrgendatud tähelepanu all. Just selle viimase olukorra lahendamiseks on tihti kasutusel püüa ja vabasta stiilis püügipiirang.
Püüa ja vabasta kalastusviis muudab kalade käitumist pikaks ajaks
  • Foto: Brian Chakanyuka
Püüa ja vabasta püügiviis on saanud ka kriitikat erinevatel põhjustel: kui võtta ürgse küti-korilase tung ja oma saagist toitumine kalapüügist välja, jääb kriitikute sõnul sellest alles vaid oma lõbuks kalade piinamine. Lisaks on juba mõnda aega kahtlustatud ja ka kirjeldatud seda, kuidas püüa ja vabasta piirkondade kalad muutuvad ettevaatlikumaks, targemaks ning on raskemini püütavad – ehk siis muutub kalade käitumine.

Seotud lood

Lood
  • 24.02.25, 07:00
Väiksemad kalaliigid on sööjale toitvamad ja puhtamad
Enam ei pea kalamehed oma väikestest kaladest koosneva saagi pärast piinlikkust tundma, sest jaanuari lõpust alates on väikesemõõduliste kalaliikide toiduks tarvitamise kasulikkuse kohta olemas ka teaduslik põhjendus.
Lood
  • 17.02.25, 07:00
Kalasööjat räime mine püüa või landiga!
Räimed on teadupoolest planktontoidulised. Hiljutises rootslaste uuringus leidsid aga Uppsala Ülikooli teadlased, et Rootsi rannikul elavate suurte räimede näol on tegemist pesueht kiskjatega, kirjutab Tartu Ülikooli ökotoksikoloogia kaasprofessor Randel Kreitsberg.
Lood
  • 27.01.25, 11:45
Kahjulikku mikroplasti leidub pea kõigis inimtoiduks tarvitatavates kalades ja mereloomades
Looduskeskkonda jõudnud plastprügi jõuab ringiga tagasi ka inimeseni, sealhulgas läbi meie toidulaua, kirjutab Tartu Ülikooli ökotoksikoloogia kaasprofessor Randel Kreitsberg.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele