Lõheputukate kirjus ja keerulises maailmas on üks meeldivalt lihtne ja üsna hästi toimiv eksemplar.
Sageli kurdetakse, et lõheputukate maailm on keeruline ja erinevaid putukaid liiga palju, mis tekitab valikute tegemisel segadust. Milline lõheputukas võiks olla samal ajal lihtne ja hästitoimiv? Üks niisuguseid on tuntud Šoti päritolu uusklassik nimega Stoat’s Tail. Tegu on mitmes mõttes väga tänuväärt söödaga, mis annab suure mängumaa nii sidujatele kui ka püüdjatele.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Saame lähedalt tuttavaks vana ja tõeliselt väärika šotlasega, legendaarse lõheputukaga.
Mõnikord juhtuvad asjad nagu iseenesest – tuleb vaid olla tähelepanelik ning õige hetk ja asi ära tabada. Täpselt nii sündis ka tänase loo kangelane Rusty Rat ehk roostene rott – üks tähelepanelik kalamees oskas toimuvat märgata ning sellest õiged järeldused teha.
Sügis on käes, lõhe ja meriforell rändavad taas jõgedesse ning peagi on algamas järjekordne merepunase jõest püüdmise hooaeg. Seoses sellega võtame vaatluse alla lõheputukate klassika hulka kuuluva Ally’s Shrimpi, mis seoti esmakordselt lipsu otsa lõheputukate mõistes üsna hiljuti, 1980. aastal.
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.