Saame lähedalt tuttavaks vana ja tõeliselt väärika šotlasega, legendaarse lõheputukaga.
Kalastaja 100. numbri puhul on paslik lähemalt tutvust teha ühe vana ja tõeliselt väärika lõheklassika ning auväärt šotlasega. Kui lendõngehuviliste seas tulevad jutuks kuulsamaid ja parimad lõheputukad, näiteks Jock Scott, Thunder And Lightning, Mar Lodge, Doctorid jne, leiab sellest loetelust alati ka meie seekordse loo peategelase – Green Highlanderi. Mille poolest see nii eriline ja äratuntav on?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Oleme Kalastaja „Putukakarbi“ rubriigis kirjutanud paljudest meie vetel toimivatest Inglise, Šoti ja Ameerika lendõngeputukatest. Hoopis vähem tuntakse ja kasutatakse meil aga Iiri päritolu putukaid. Käesolevas ajakirjas üritame seda viga parandada ja vaatleme üht kuulsat Iiri märgade putukate (ingl wet fly) klassikut, mille nimeks Connemara Black.
Lõheputukate kirjus ja keerulises maailmas on üks meeldivalt lihtne ja üsna hästi toimiv eksemplar.
Sügis on käes, lõhe ja meriforell rändavad taas jõgedesse ning peagi on algamas järjekordne merepunase jõest püüdmise hooaeg. Seoses sellega võtame vaatluse alla lõheputukate klassika hulka kuuluva Ally’s Shrimpi, mis seoti esmakordselt lipsu otsa lõheputukate mõistes üsna hiljuti, 1980. aastal.
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.