• 02.11.22, 09:29

Umbusi jõe katastroof: mis juhtus ja kuidas edasi?

Käesoleva aasta juuli lõpuni kuulus Umbusi jõgi Eesti parimate jõeforellijõgede hulka. Siis aga juhtus AS Pajusi ABF Kalana suurfarmis õnnestus, mis reostas jõe ning tappis kalad, vähid ja põhjaloomastiku Kalanast kuni Umbusi külani, kokku umbes 20 km pikkusel jõelõigul.
Umbusi jõe katastroof: mis juhtus ja kuidas edasi?
Mida tulevik toob, ei ole selge. Sobivad meetmed kahjude heastamiseks peavad selguma käesoleval sügisel jõel läbiviidavate uuringute tulemusena.

Seotud lood

Lood
  • 03.07.23, 20:00
Keskkonnaamet nõuab reostuse põhjustajalt Umbusi jõe seisundi parandamist
Keskkonnaamet alustas 2022. aasta suvel Umbusi jõe reostusjuhtumi uurimiseks nii kriminaalmenetlust kui haldusmenetlust keskkonnavastutuse seaduse järgi. Prokuratuur saatis kriminaalasja kohtusse, Keskkonnaamet valmistab aga aktsiaseltsile Pajusi ABF ette nõudeid, mille alusel keskkonnale tekitatud kahju leevendada.
Lood
  • 02.11.22, 09:26
Kaks kuud Umbusi jõe katastroofist
Lood
  • 04.11.24, 22:57
Lugeja küsib: kas kasvandusest põgenenud tuura tohib ära võtta?
Kas kasvandusest põgenenud ja tonka otsa jäänud tuura tohib ära võtta? Tuur on ju meil punase raamatu kala?
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 13:49
Merikoivula – koht, kus aeg peatub
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.
Tagasi Kalastaja esilehele