Kui kevadel on latikat rohkem käes, siis on paras aeg nende sisikonnas olevatest paladest lihtne, ent maitsev ujupõiesupp valmistada.
Kevadine Peipsi ja Emajõe latikas on mõnusalt rasvane ja väga maitsev, olgu siis suitsutatult, praetult või ahjus tehtult. Selle kuldaväärt kala kõhus on peidus palakesed, millest peipsiäärsed elanikud suurepärast suppi keedavad. Mees, kes meile selle huvitava leeme valmis keetis, oli supikeeduõpetust saanud oma Siberis elanud sõbralt, nii et tegemist võib vabalt olla Siberi algupärandiga. Tšuktšid, muide, söövad püütud hülge või karu maksa kohapeal, enne looma nülgimist. Ka kiskjad alustavad söömist ohvri sisikonnast, küllap see siis ongi maitsvam.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sügistalv on lõhilaste kudeaeg ja siis on ka lettidelt soodushinnaga kasvanduselõhet ja -forelli saada. Paraku jääb selle kala kvaliteet ja maitseomadused alla suvisele lõhele, kuna suur osa rammust on läinud suguproduktide tootmisse. Selleks, et sügisene lõhe maitsvaks muuta, tuleb sellega natuke vigurdada. Seekord siis vigurdamegi ning kasutame selleks hooajalisi puu- ja köögivilju.
Kui tavaline praetud haug on jõudnud kõiki ära tüüdata, aga kotlettidega jännata ei viitsi, proovi haugifilee praadimist pannkoogitaignas.
Haug on vimma kõrval meie parimaid kotletikalu. Kui käisid haugi püüdmas ja kala on rohkem käes kui ühe korraga ära süüa jõuad, on tark osa kotletiks teha. Siin on sulle üks aastate eest Ahvenamaal sündinud retsept.
Kui oled käinud nädalavahetusel Hiiu- või Saaremaal, säinalimiidi ilusate suurte kaladega täis püüdnud, kogu saagi vaprasti koju tarinud ja kratsid nüüd nõutult kukalt, et mida nendega teha, siis ehk on sulle abi järgnevast retseptist.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.