• 16.08.21, 17:17

Sügisene lestapüük

Kui enamus suvistest kalastajatest oma õngevarustuse talvekorterisse pakivad, hakkavad põhjaranniku liivastel kallastel vihisema pikad, toekad ning võimsate testidega ridvad. Alanud on sügisene lestapüük. Kuidas see käib, mida meil selleks tarvis läheb ja mida peaks silmas pidama, sellest siin juttu tulebki.
Sügisene lestapüük
Lisaks tavalisele lestale elutseb meie vetes veel kolme liiki lestasid, kelleks on merilest, soomuslest ja kammeljas. Merilesta ja soomuslestaga harrastaja reeglina kokku ei puutu, ka kammeljas on tonkamehele üsna harv saak. Kuid kui konksu otsas on pea ümmargune kala, kelle küljed on täies ulatuses ääristatud uimedega ja kelle selg on kaetud kõrgemate ning krobeliste mügaratega, võite olla kindlad, et saite kätte kammelja.

Seotud lood

Lood
  • 15.02.22, 09:08
Ahvenapüügist kirbuõngega Lämmijärvel ja Peipsil
Loe, kuidas meister kala püüab!
Selles artiklis annab meisterlik võistluskalastaja Jaan Grents nõu, kuidas igaüks saab sportkalastamises kasutatavate nippide ja nõksude abil oma tulemuslikkust parandada.
Lood
  • 15.04.22, 10:13
Kevadine vimmapüük fiidriga
Mida lähemale jõuab kevad, seda suuremaks muutub kalameeste ootusärevus – saaks juba vimba püüdma! Ehkki jões talvitunud või jää all jõkke tõusnud vimba saab reeglina ka jäämineku järgselt, on kõige parem aeg vimmapüügiks ikkagi siis, kui kevadpäike juba mõnusasti soojendab, loodusesse tekib värsket kevadrohelust ning vimbade põhimass merest jõkke kudema pressib.
Lood
  • 16.01.24, 22:24
Talvisest haugipüügist sikuga
Selles loos kirjutame talvisest haugipüügist vib-lantide, põik- ja püstlantidega.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele