Lugeja küsimusele vastab Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna peaspetsialist Indrek Ambos.

- 15. septembrist 30. novembrini tohivad kutselised kalurid püüda alammõõdust väiksemat koha. Harrastajatel seda luba ei ole.
- Foto: Aimar Rakko
Kui sügisel vähendatakse Peipsis ja Lämmijärves koha alamõõtu, et oleks võimalik töönduslike vahenditega ahvenat püüda, siis miks kehtib see ajutine väiksem mõõt vaid kutselistele kaluritele, mitte aga harrastajatele? Mina püüaks ja praeks kah neid vähendatud mõõduga kohasid hea meelega. Praegu on vähendatud alamõõdu kehtimise ajal olukord selline, et harrastaja saab ühe 44 cm pikkuse koha eest täie rauaga trahvi, sealsamas kõrval aga tuleb kutseline kalur kaldale 1–2 tonni 35 cm pikkuse kohaga ja kõik on korrektne. Kas selline sama kalavaru kasutavate huvigruppide erinev kohtlemine on õiglane ja kuidas see täidab kalavarude kaitsmise eesmärki?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lugeja küsimusele vastavad Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna peaspetsialist Indrek Ambos ning Kliimaministeeriumi jahindusnõunik Aimar Rakko.
Kalastaja lugejate küsimustele vastavad Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna spetsialistid.
Kalamehed räägivad tihti ridva testist, eriti spinninguritvade puhul. Näiteks on ridvale kirjutatud, et selle test on 10–40 grammi. Mida see lahtiseletatult tähendab ja kas kaks sama testiga ritva heidavad sama rasket lanti samamoodi?
Kalastaja lugejate küsimustele vastavad Regionaal- ja Põllumajandusministeeriumi kalanduspoliitika osakonna ametnikud.
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.