• 18.10.21, 10:02

Fluorocarbon või monofiil?

Lihtne katse kinnitab, et fluorocarboni paljukiidetud kulumiskindlus on vaid müügijutt.
Fluorocarbon või monofiil?
Paljud spinninguga püüdjad kasutavad peene nööri ja landi vahel jämedamast fluorocarbonist vahejätku, kuna üldlevinud arvamuse kohaselt on fluorocarbon materjalina tavalisest monofiilist oluliselt kulumiskindlam ja peab nii haugi hammastele kui kivide hõõrumisele paremini vastu. Lihtne katse aga näitab, et jutt fluorocarboni oluliselt paremast kulumiskindlusest tavalise monofiiliga võrreldes on vaid turunduslik aur, millel ei näi olevat tegeliku olukorraga mingit pistmist.

Seotud lood

Lood
  • 11.04.24, 18:15
Püüame jõeforelli: tamiil või nöör?
Lood
  • 15.11.22, 19:35
Microjig: volframist või tinast pea?
Traditsiooniliste ja taskukohase hinnaga tinast jigipeade kõrval pakuvad kalastustarvete kauplused aina enam volframist analooge, mis on kordades kallimad. Kas kõrgem hind on maksmist väärt?
Lood
  • 22.05.24, 22:07
Hambanööriga rakendus tuulehaugile
Tuulehaugipüügil kasutatakse reeglina lisaks tavapärasele landikonksule veel ka täiendavat trossi või tamiilijupi otsa seotud kolmikut, mis aitab suurendada kättesaadavate kalade arvu. Kui aga näpuga seaduses järge ajada, on selline lahendus rangelt võttes ebaseaduslik (või asub vähemalt n-ö hallis alas), sest kala jääb enamikel juhtudel otsa ikkagi väljastpoolt. Kalastajalt on küsitud, kas tuulehaugi siis tõesti kuidagi muudmoodi kätte saada ei ole võimalik.
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 13:49
Merikoivula – koht, kus aeg peatub
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.
Tagasi Kalastaja esilehele