Mis on pika lipsuga rakendus? Millal seda kasutada, kuidas siduda ja mis kala sellega püütakse?
Dropshot on rakendus, kus heitmiseks vajalik raskus ja sööt on üksteisest lahutatud, sealjuures paikneb raskus tavaliselt pealiini lõpus. Pika lipsuga rakendust on vahel nimetatud ka dropshot’i üheks variatsiooniks. Kui püük käib vertikaalsuunal, näiteks järsu languse peal, sadamakaidel või ka paadi lähedalt ja alt (näiteks hilissuvisel või sügisesel Peipsil), kasutatakse rohkem ilma lipsuta rakendust, kui aga tegu on tavalise heitekalastusega, siis pikka lipsu. Viimane on eelistatud rakendusskeem ka nt juhtudel, kui põhjas on palju niitvetikat, mis tavalise jigipea või tšeburaškaga püüdes esimese põhjakontakti järel jigi külge takerduks.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärnus rebivad kalamehed ahvenat ja koha dropshot-rakendusega, mis on sel jäävabal talvel osutunud eriti edukaks. Kuidas seda rakendust seotakse ja mismoodi sellega püütakse?
Meriforelli või teisi suuremaid kalu püüdes suudab kalamees heal juhul realiseerida pooled võtud. Mida teha, et see näitaja parem oleks?
Põhja peale püsti seisma jääv silikoonpeibutis võib meelitada ahvena end suhu napsama.
See esmakordselt väidetavalt Jaapanis kasutusele võetud rakendus võib teatud tingimustes osutuda äärmiselt efektiivseks.
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.