15. novembril toimus Tallinnas nn superministeeriumis suur angerjaseminar, kus osalesid ametnikud, poliitikud, kalateadlased, looduskaitsjad, kalurid ja kaluriorganisatsioonide esindajad ning lihtsalt angerjahuvilised.
Euroopa angerjas (lad Anguilla anguilla ) on liigina Maal elanud üle 40 miljoni aasta, aga viimase paarikümne aastaga on tema arvukus järsult kriitilise piirini kahanenud. See oli ka põhjus, miks kokku tuldi. Kuna seminaril osalesid väga erinevate eelteadmiste ja huvidega inimesed, olid ka ettekanded ja sõnavõtud seinast seina. Üsna ruttu sai selgeks, et kui looduses tekib mingi probleem, tahab sellega kohe tegeleda terve rida institutsioone ja erinevate projektide kaudu probleemi najal endale tulu teenida. Riigiametnikud seevastu peavad probleemiga tegelema ning nendepoolsed ettekanded ja tõstatatud küsimused lähtusid just sellest vaatenurgast.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kas varsti võib hakata tõugjat püüdma? Kui jah, siis millal?
Liili on naine, kes ütleb enda kohta tagasihoidlikult, et on tavaline inimene. Minu kui kalastaja silme läbi aga on tegu kaugeltki mitte tavalise, vaid väga tubli inimesega, kes vedas eest angerjate asustamist Hiiumaa vetesse, toetas Suuremõisa jões ja tiikides ajaloolise haugide kudemisvõimaluse taastamist ning Naistlaiu sadama renoveerimist.
Ajakirja Kalastaja eestvedamisel ning internetis toimunud rahvahääletuse tulemusena valiti 2025. aasta kalaks Euroopa angerjas (lad Anguilla anguilla).
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.