• 10.07.24, 19:15

Kormoranidest ja munade õlitamisest

Kas kalasöödikute arvukuse kasvu õnnestub pisutki piirata?
Kormoranidest ja munade õlitamisest
Kormoranide osas on toimunud väike edasiminek – kohus ei rahuldanud sel aastal ornitoloogide esialgse õiguskaitse taotlust ning mitmel laiul õnnestus munad ära õlitada. Loomulikult on selle üle hea meel, et vähemalt mingis osas on terve mõistus võidule pääsenud. Teisalt aga, olles suhelnud mitme õlitamistalgutel osalenuga, jäi nende jutust läbi kumama kahtlusenoot, kui efektiivne see tegevus reaalselt ikkagi on.

Seotud lood

Lood
  • 11.03.24, 13:29
Jälle need kormoranid
Lood
  • 10.01.25, 18:00
Kormoranide probleem vajab Euroopa-ülest lähenemist
Novembri lõpus korraldas Kalanduse teabekeskus Tallinnas rahvusvahelise seminari kormoranide mõjust kalastikule ja ökosüsteemile. Kui siiani on avalikkuses valdav olnud arusaam, et kormoran on probleemiks vaid vastasseisu tõttu kaluritega, siis toimunud seminar võttis uurimise alla kormorani mõju ka ülejäänud ökosüsteemile.
Lood
  • 19.07.23, 21:32
Kormoranimunade õlitamine Hiiumaal
31. märtsil anti Hiiumaa kaluritele välja load kormoranimunade õlitamiseks Käina lahes asuval Kadaklaiul ning Suurel ja Väikesel Pihlakarel. Kuidas õlitamiseni jõuti ja mismoodi see välja nägi?
  • ST
Sisuturundus
  • 18.06.25, 13:49
Merikoivula – koht, kus aeg peatub
Kui tekib tahtmine suvel pere või sõpradega mõnusasti puhata või lihtsalt argimured mõneks ajaks peast välja ajada, on paras aeg telefon välja lülitada ning sõita Soome puhkama ja miks mitte ka kala püüdma. Selleks sobib suurepäraselt Turu saarestikus merekaldal asuv ning eestlastele kuuluv privaatne ja maaliline Merikoivula.
Tagasi Kalastaja esilehele