• 21.05.25, 07:15

Pika luise nokaga tuulehaugi aitab tabada lisakonksuga rakendus

Tuulehaugiga on see häda, et nad tulevad küll karjakaupa landile järgi ja näkitsevad seda meelsasti, aga ei jää oma pika luise noka tõttu kuidagi otsa. Selleks, et kala kätte saada, kasutatakse tuulehaugipüügil spetsrakendust.
Pika luise nokaga tuulehaugi aitab tabada lisakonksuga rakendus
  • Foto: Hanno Kask
Tuulehaug on üks neist kalaliikidest, kes Atlandi ookeani avarustest Eesti rannikut kaemas käib. Kala saabub siia igal kevadel mõned nädalad kestvaks kudemiseks ja lahkub siis niisama ootamatult ja kiiresti kui saabus. Koelmutele kogunemine algab, kui veetemperatuur on tõusnud 10–14 kraadini. Nagu tavalise haugi puhul, hakkab ka tuulekala isukalt toituma kohe pärast kudemist ning sellele hetkele on vaja pihta saada, sest mõned päevad hiljem võib kala olla juba läinud. Parim aeg tuulehaugipüügiks on tavaliselt mai lõpus ja juuni alguses.

Seotud lood

Lood
  • 07.05.25, 07:00
Raskustamata võdikurakendust kasuta madalas vees või taimede vahel
Raskustamata võdikurakendus on ilmselt kõige lihtsam rakendusskeem, mis spinningule välja mõeldud, ent teatud oludes võib see osutuda uskumatult tõhusaks.
Lood
  • 30.04.25, 07:00
Kevadel kasuta turvapüügiks mullujukiga rakendust
Turb on põnev, ent ettevaatlik püügikala ning suuremate isendite tabamine tavalise tonka või käsiõngega ei ole üldjuhul kuigi lihtne. Siiski on aastas üks periood, mil ka suured turvad on üsna lihtsa vaevaga püütavad. See aeg on mais, siis kasutatakse turvapüügiks spetsiaalset ilma tinata ujukirakendust. Tegemist on ühe lihtsama rakendusskeemiga, millega on üldse võimalik kala püüda, samal ajal on see kevadisel ajal ülimalt efektiivne.
Lood
  • 21.04.25, 15:00
Siiatonka rakenduses on reeglina vaid üks lips
Siiatonka rakenduse juures on oluline kasutada pealiinil libisevat tina, sest siig on ettevaatlik kala ning sülitab takistust või vastupanu tundes sööda kohe suust välja. Oluline nipp on ka see, et püügile pandud tonka pealiin ei tohiks olla pingule keritud.
Lood
  • 14.04.25, 15:00
Latikapüük on algamas: seome In Line rakenduse
In Line topsiõngerakendus on lihtne ja küllaltki tundlik montaaž, mida kasutab igapäevaselt aina enam fiiderdajaid. Selle sidumine on kiire ning võtab oskaja mehe käes vaid paar minutit.
  • ST
Sisuturundus
  • 09.08.23, 21:58
Haugipüük Lowrance Active Target süsteemi abil
Uue põlvkonna andur näitab kala asukohta veekogus umbes sama moodi nagu arst vaatab ultraheliaparaadiga sinu kõhtu.
Tagasi Kalastaja esilehele